
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.54 mm |
| Width | 9.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Height | 4.57 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 4.5 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Output Current | 4.5 A |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | SEPIC |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 5 V |
| Nominal Output Voltage | 5 V |
| Function | Step-Down |
Stock: 311
Distributors
pcbx
Unit Price$9.29755
Ext.Price$9.29755
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.29755 | $9.29755 |
| 10 | $7.35126 | $73.51260 |
| 25 | $6.95017 | $173.75425 |
| 50 | $6.57091 | $328.54550 |
| 100 | $6.32928 | $632.92800 |
| 300 | $6.12146 | $1836.43800 |
| 500 | $5.92045 | $2960.22500 |
| 1000 | $5.79392 | $5793.92000 |
